Květen 2014

Poprvé jako vodič :)

23. května 2014 v 12:29 | Lenka :) |  Moje ježdění

.....17. 5. jsem byla poprvé "služebně" na dostizích Usmívající se Dělala jsem vodiče kobylce Rabbit Sarah a valachovi Exotic Valley v Mostě.
.....Úkolem vodiče je starat se o koně po dobu, co je na závodech - tj. dávat mu pasty do huby, vyčistit ho, načančat ho, nauzdit, vodit v padocku, vypustit ho s žokejem do závodu (u rovinných dostihů ho zavést do startovacího boxu), po závodě koně s žokejem odchytit, postarat se o něj a v případě, že koník vyhrál ho vodit v padocku pro vítěze, kde si ho můžou lidé znovu prohlédnout.
.....Rabbit Sarah běžela ve druhém dostihu dne. Myslela jsem si, že budu nervózní, protože jsem na dostizích pracovně nikdy nebyla, ale bylo tak ošklivé počasí, že jsem byla úplně v pohodě a víc než stres jsem cítila vodu za krkem Smějící se Oba mé svěřence jezdil Pepča Váňa, takže jsem byla ráda, že vodím někoho, kdo je na závodišti jako doma a ve všem mi v klidu poradí. Rabbitka doběhla jako první a já měla neskutečnou radost, že zrovna při mém prvním vodění jsem měla na starosti vítěze. Po dostihu jsem kobylu odsedlala, ostříkala a hned s ní šla do vítězného padocku, kde se předávaly i ceny. Pepča mi nechal vítěžnou stuhu na památku Usmívající se
.....Exotic Valley běžel v posledním dostihu. Bylo s ním těžší pořízení, byl trochu neklidný, ale všechno jsme zvládli v pohodě. Smůlu měl až v dostihu. Za skokem ztratil žokeje a tak dostih nedoběhl. Musela jsem ho jít lovit po závodišti. A že je to mostecké véééélkééé... Nakonec vše dobře dopadlo, Exotic se nezranil, Pepča taky ne.
.....Byl to krásně strávený den, i když deštivý a velmi chladný. Dokonce jsem na netu našla i nějaké fotky, na kterých jsem s Rabbitkou a Exoticem v padocku Usmívající se Ani nejde vidět, jak prší, leda tak na mém výrazu v obličeji Smějící se
.....
.....
Fotky jsou do Lenky Janatkové (www.fotolen.wbs.cz)

A už jedem... sezona 2014

16. května 2014 v 12:51 | Lenka :) |  Moje ježdění

.....Po delší odmlce způsobené nefunkčností počítače jsem zase zpátky Usmívající se A co je nového?
.....Sezona 2014 se nám už krásně rozběhala a tréninky začaly být zajímavější Usmívající se Občas se už svezem pořádným fičákem a koně chodí pod klukama větší práce na dráze. Zanedlouho má běžet v Pardubicích můj oblíbenec Vinson Hill, tak jsem na něj moc zvědavá Usmívající se Snad se mu bude dařit, nebude nervózní a vrátí se v pořádku.
.....Co se týče mě, myslím, že se pořád zlepšuji, za to vděčím lidem, kteří na mě občas kouknou a něco mi poradí. Ať už víc, nebo něco málo, všeho si vážím a snažím se opravovat své chyby a zlozvyky. Mám ze sebe mnohem lepší pocit, než třeba před měsícem. Myslím, že sedím pevněji a lépe v sedle držím i ve zlobivých situacích Usmívající se Jezdím teď už i koně, které jsem předtím moc nedostávala, takže se svezu i na některých zlobidlech nebo tahavých koních a mám z toho dobrý pocit, že je zvládnu a že mě na ně posadili, i když se člověk pořádně zapotí a rozhodně to není svezeníčko zadarmo.
.....A na konec přidávám fotku na Taquarim, na něm je zrovna svezení žůžové Usmívající se


Nucená pauza

7. května 2014 v 11:48 | Lenka :) |  Ostatní
Mockrát bych se Vám chtěla omluvit za neaktivitu na blogu. Je způsobena úmrtím mého počítače. Píšu z kamarádčina tabletu a protože mi to vůbec nejde, tak omluvný článek nebude dlouhý. Chtela bych Vás tedy poprosit o trpělivost ;-)
A moc děkuji všem návštěvníkům a komentátorům :-)