TT - Pobyty ve vzdušných prostorech

3. dubna 2014 v 13:42 | Lenka :) |  Téma týdne
Život mimo Zemi

.....Okamžiky, kdy se vznášíte, ať už více či méně nad zemí (Zemí), jsou ve chvíli, kdy je prožíváte, plné děsu, obav, hrůzy v očích a mnohdy i výkřiků. Dvě věci mají ale všechny společné - za prvé: ve vzduchu nikdy nebudete viset moc dlouho a za druhé: můžete si ale být jisti, že do budoucna budete mít príma historku. Ano, řeč je o pádech, kotrmelcích, skutáleních, vystoupeních si, proletěních se, plachtění, leteckých dnech, nebo chcete li, držkopádech.

.....Na tuto tématiku jsem psala článek v rámci challenge "15 days of horse". Když to celé shrnu - spadla jsem asi ze tří koní, většinou to bylo mou blbostí, a i když pár pádů vypadalo celkem děsivě, nikdy se mi nic vážného nestalo. Vždycky jsem vyvázla s pár modřinami, naraženinami a podobnými drobnými šrámy.

.....Můj poslední pobyt mimo zemi, sedlo i cokoli dalšího byl ve spoustě věcech zvláštní, nový, objevný a poučný. Mé poznatky:


  1. Byl to můj první pád z opravdu velkého koně, takže když jsem plachtila vzduchem dolů, tak jsem si stihla i pomyslet ´Já padám!´. Od pádů z malých koní se to velmi lišilo. Při nedobrovolném opuštění sedla koně malého jsem si stihla vždycky předem pomyslet ´Tak teď půjdu!´a než se člověk nadál byl na zemi, ani pomalu nevěděl jak a na nějaké ´Já padám!´nebyl vůbec čas.

  2. Komičnost a absurditu toho, jak se to stalo, jsem si uvědomovala zároveň při tom, když se to zrovna dělo a v duchu se mi chtělo, i přes tu hrůzu v očích, smát.

  3. Nikdy už nebudu tímto způsobem naskakovat na koně. Stalo se to totiž tak, že jsem se při nasedání ze špalku chytla přední rozsochy, vyskočila a rovnou chtěla pravou nohu přehodit přes koně a doskočit na něj už v pozici, v jaké se na něm normálně sedí. Kůň ale uskočil, hřbetem mi otočil pravou nohu nahoru a já spadla hlavou napřed pod něj. Takže od té doby - naskočit na sedlo na břicho a pak se tam porovnat - nikdy ne jinak. Pokud to tedy není opravdu, ale opravdu, malý kůň.

  4. Člověk vážně nespadne z koně, když to čeká - třeba když ten kůň zlobí, nebo když člověk ví, že na tohohle koně si má dávat pozor. Spadne v absolutně nečekané chvíli z toho nejhodnějšího osla.

  5. Jezdec by si měl brát helmu pokaždé, když se na koně snaží už jen vylézt.
A co vy a vaše výlety do prostor mezi Zemí a vesmírem? Povedl se Vám nějaký kuriózní pád? Jaké objevy jste během svého plachtění učinili? A naučilo Vás nedobrovolné vystoupení si něco?
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Radfordová Radfordová | Web | 3. dubna 2014 v 14:31 | Reagovat

S čtyřkou naprostý souhlas... :D kdykoliv mi kůň dělal bordel, nebo jsem z něj měla nahnáno, protože jsem věděla, že zlobí, nikdy jsem nespadla. A jen co se uvolním a začnu si říkat, jak skvěle nám to dneska šlape, už ryju jízdárnu :D
Moc hezký článek :)

2 Fantaghira Fantaghira | Web | 3. dubna 2014 v 16:49 | Reagovat

Taky bych chtěla vědět, z kolika koní jsem v životě spadla. Bylo jich ale tolik, že už to dávno nepočítám, ani si to všechno už dávno nepamatuju. Je ale pravda, že za poslední roky už tolik nepadám a když už jo, tak je to většinou, že se mi kůň lekne. Naposledy nám vylítla koroptev zpod kopyta a protože jsem nechtěla svému miláčkovi viset na krku, tak jsem se pustila.
Kuriózních pádů by se našlo víc, ale mám jeden takový celkem děsivý, který se mi stal kdysi dávno na jízdárně, kdy jsem koni udělala salto přes krk a přistála hlavou v zemi. Přilba nepřežila, nicméně moje hlava ano. A i přes to, že jsem v té době padala z velkých koní celkem běžně, je tohle jediný pád, kdy si zcela jasně vybavuju tu myšlenku "Sakra, já padáááám." Křach!
Ale jak vždycky říkám, kdo nepadá, jako kdyby nejezdil. :)

3 Regi Regi | E-mail | Web | 3. dubna 2014 v 18:07 | Reagovat

Na koni jsem seděla dvakrát v životě. Poprvé jsem se měla jet jen projet krokem kolem stájí. Mladá slečna mi přivedla nízkou prdelatou kobylku. Přesto jsem nevěděla, jak se na ni dostat a požádala jsem, aby mi ji  přivedla k nedalekému pařezu. Na to pronesla větu: "přece nebudete tu kobylku urážet!" To jsem opravdu nechtěla, takže jsem se pokusila dostat do sedla, a pořádně jsem se odrazila. Že to bylo opravdu zbytečně moc, jsem si uvědomila, když jsem se zčistajasna ocitla na zemi, ale na druhé straně té, naštěstí velmi klidné, kobylky. :-P

4 Hanif Hanif | Web | 9. dubna 2014 v 20:05 | Reagovat

Naprosto s tebou souhlasím, takhle to mám i já, vždycky nečekaný pád a najednou se ocitnu na zemi :-D

5 Kačka Kačka | Web | 15. dubna 2014 v 19:39 | Reagovat

Já to mám většinou tak, že ty pády nějak vím, že nastanou. Nejhorší jsem měla, když mě kobyla vyhazovala a skákala z předních na zadní tak dlouho, dokud jsem  nesletěla. Kdybych neměla přilbu, nevím nevím jestli bych tady byla. Skončila jsem s otřesem mozku :D Padání mě naučilo, že ať sebevíc miluji koně, přilbu prostě nosit budu a teď už i bezpečnostní vestu :) Jinak jsem zpět na mém blogu, ruším pozastavení a začínám zase blogovat :)

6 Jani Jani | 15. dubna 2014 v 20:59 | Reagovat

Já jsem se tedy zatím vysypala jenom asi pětkrát, ale prostě je nezepomenutelný můj pád z šestileté tinkerky :D Měla jsem si s ní nacválat. No, tak napoprvé ještě dobrý, ale jakmile jsme šli na druhou ruku, tak se rozletěla protí hrazení. A já jsem prostě čekala, že ho buď prorazí nebo nedej bože snad přeskočí (má to tak 160 čísel :D) no, a ona se rozhodla že vybere zatáčku. Tudíž jsme se rozešly...
Pak mě ještě sklepal dvakrát poník a dvakrát plňásek :)

7 Aaauceves Aaauceves | E-mail | Web | 29. července 2017 v 14:13 | Reagovat

Segway Verona offers tours that make sure you will enjoy a fun and immerse experience of our beloved city. We combine Segway, our innovative way of transportation, with tours in the historical city centre. Through our explorations of 1 or 2 hours, we will bring you to the most breathtaking spots, so that, if you do not stay long in Verona, we make sure that you see all of the unmissable sights!

Segway is really easy to use! It is so intuitive that it feels like an extension of the human body. To understand why, consider this: if you stand up and lean forward, so that you are out of balance, you will intuitively put your leg forward. Segway works the same way: to move forward or backward, the rider just leans slightly in such direction, and Segway will follow your movements. It is also easy to turn right or left, since the rider just has to push respectively Segway’s handlebar.

Segway is safe. Anyone over the age of 12 can join our tours, except for pregnant women. Apart from these cathegories, we encorage people of every age to try Segway, because this self-balancing object can really make your experience in Verona much more delightful! In fact, if it is hot, you will enjoy some fresh air and avoid to sweat; if it is cold, you will have the possibility of staying outside the least possible time. It is proved that our 2 hours tours show you what you will see in 6 hours walking!

All the tours start with a little training on how to use Segway, because for us safety is the priority. However, we experienced that it takes just a little practice to master on Segway! There are no required skills and, in particular, no need to be able to bicycle. There will always be a tour leader with you, guiding the whole group, so that you can enjoy the view and the tour of Verona. Audioguides (available in different languages) will provide the information you need to fully comprehend the history and architecture of our main monuments, squares and buildings.

In particular, our 2 hours tour will show you: Piazza Bra, one of the biggest squares in Italy, with the Arena, the famous Roman amphitheatre; we will then take Via Oberdan in order to see Portoni Borsari, one of the ancient entrance of the Roman city; we will firstly explore Piazza Erbe and secondly Piazza Dei Signori, two squares full of symbols and buildings with enchanting beauty, and then see Arche Scaligere. Heading to the Duomo, Verona’s Cathedral, we will pass by Santa Anastasia, next to the Conservatory of music; after that, we will have a break on Ponte Pietra, the bridge with the breathtaking view of the Roman Theatre and San Pietro Castle (and much more). On our way back, we will stop at Juliet’s house, so that you don’t forget to take pictures and write your names on the walls! We will conclude our tour with Castelvecchio, the Scaligeri castle and enjoy its amazing view of Verona.

People who went on tours with us really appreciate our flexibility: we do not have fixed tour’s hours, so we can arrange the time that fits the best. Moreover, we try to adjust the path according to your preferences, spending less time on spots you have already seen and dedicate more on your favourite sights. Read what people say about us on tripadvisor...

So, if you want to make the most out of your time in Verona, contact us or stop by our office!

OFFICE HOURS: Monday to Saturday (only closed on Sunday) from 10 am to 5 pm.

DIRECTIONS: We are located in Piazza Cittadella 11b, very close to Piazza Bra, the main square with the Arena.

From Piazza Bra you can arrive at our office on foot (3 minutes): pass under the arch of the gateway with the big clock (Portoni della Bra) and walk through Corso Porta Nuova for approximately 100

https://veronasegwaytours.com/

8 Carolyndug Carolyndug | E-mail | 4. srpna 2017 v 18:05 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil":
captcha regignizing of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another subtypes of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? You can find a lot of impessive videos about XEvil in YouTube.
You read it - then IT WORKS!
See you later ;)

XRumer201708

9 Carolyndug Carolyndug | E-mail | 5. srpna 2017 v 15:10 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil":
captchas recognition of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another subtypes of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? You can find a lot of introducing videos about XEvil in YouTube.
You read it - then IT WORKS!
Good luck ;)

XRumer201708

10 Georgetic Georgetic | E-mail | Web | 20. srpna 2017 v 21:26 | Reagovat

<a href=http://cyril-leytsihovich.ml/>рейтинг млм компаний 2016 в мире, реальный сетевой маркетинг</a>

11 PeterEruts PeterEruts | E-mail | Web | 23. srpna 2017 v 5:13 | Reagovat

“Adoro viaggiare in Segway”. Il modo migliore per cadere in amore con Verona in nessun tempo!
Quando si dispone di un breve tempo a coprire una citta, questo e un ottimo modo per farlo. Mi e piaciuto molto il nostro tour e guida. L'audio e stato un po' difficile, ma la guida li ha tenuti lavorando. Quando il suo caldo, questo e un ottimo modo per andare in giro e stare un po' fredda. Verona e una citta facile accesso per segway intorno. Abbiamo visto tutti i principali siti e ci hanno dato una buona sensazione per il layout della citta. Siamo stati in grado di tornare a pochi posti il giorno successivo per un po' di tempo.

https://www.regiondo.it/segway-historic-tour-in-verona

<b>Book Now</b> ''' http://segwayverona.com/

https://eu5.bookingkit.de/onPage/detail?e=2202759fc95947e409b3435a7ae87161&preview=true&lang=it

12 DorogiKRDMaf DorogiKRDMaf | E-mail | 26. srpna 2017 v 14:15 | Reagovat

<a href=http://rrr.regiongsm.ru/33>
<img>http://rrr.regiongsm.ru/32 </img>
</a>
Благоустройство и асфальтрование в г. Краснодаре и г.Анапа. Решение любого вопроса по асфальтированию в Краснодарском крае. Быстро

Подробнее... Благоустройство-Краснодар.РФ   ... 8 (8 6 1) 2 4 1 2 3 4 5
___________________________
проектная документация благоустройство парка
муп благоустройство г ростов на дону
акт благоустройство
учебно-материальная база благоустройство и оснащенность
ооо благоустройство города в волгограде

13 Avito321Dync Avito321Dync | E-mail | 21. října 2017 v 15:00 | Reagovat

<b>Пополение баланса Авито (Avito) за 50%</b> | <b>Телеграмм @a1garant</b>

<b>Здравствуйте, дорогие друзья!</b>

Готовы предоставить Всем вам услуги по пополнению баланса на действующие активные аккаунты Avito (а также, совершенно новые). Если Вам нужны конкретные балансы - пишите, будем решать. Потратить можно  на турбо продажи, любые платные услуги Авито (Avito).

<b>Аккаунты не Брут. Живут долго.</b>

Процент пополнения в нашу сторону и стоимость готовых аккаунтов: <b>50% от баланса на аккаунте.</b>
Если необходим залив на ваш аккаунт, в этом случае требуются логин и пароль Вашего акка для доступа к форме оплаты, пополнения баланса.
Для постоянных заказчиков гибкая система бонусов и скидок!

<b>Гарантия: </b>

<b>И, конечно же ничто не укрепляет доверие, как - Постоплата!!!</b> Вперед денег не просим...

Рады сотрудничеству!

<b>Заливы на балансы Авито</b>
________

вернуть деньги за товар купленный на авито
удалили аккаунт на авито как восстановить
накрутка аккаунты авито
как разблокировать заблокированный аккаунт в авито
как изменить номер телефона в аккаунте авито

14 AlysonEis AlysonEis | E-mail | Web | 25. října 2017 v 17:52 | Reagovat

http://rxinfocentercom.bravesites.com/

15 DesireeBsg DesireeBsg | E-mail | 12. března 2018 v 20:42 | Reagovat

Hey everyone! Recently I have been dealing with a lot of Problems. Friends and doctors keep telling me I should consider taking pills, so I may as well <a href=http://www.weldingschoolsnearme.com/cod/buy-cheap-viagra>site</a> and see how it goes. Problem is, I haven't taken it for a while, and don't wanna get back to it, we'll see how it goes.

16 PhylisVnf PhylisVnf | E-mail | 19. března 2018 v 1:02 | Reagovat

My friend and I went camping the other day. It was a horrible experience, as he wouldn't let me sleep all night. He kept talking about random subjects and whined about his wakefulness. I totally told him to <a href=https://www.apolloclinic.com/online-clinic/ativan-under-the-tongue>link</a> and deal with it.

17 mobic meloxicam 15 mg mobic meloxicam 15 mg | E-mail | Web | 23. března 2018 v 8:36 | Reagovat

mobic meloxicam 15 mg

18 mobic meloxicam	7 5 mg mobic meloxicam 7 5 mg | E-mail | Web | 23. března 2018 v 16:44 | Reagovat

mobic meloxicam    7 5 mg

19 mobic meloxicam 15 mg mobic meloxicam 15 mg | E-mail | Web | 23. března 2018 v 18:18 | Reagovat

mobic meloxicam    medication

20 download download | E-mail | Web | 31. března 2018 v 17:43 | Reagovat

Hello good sait

21 smettere di fumare smettere di fumare | E-mail | Web | 9. dubna 2018 v 16:17 | Reagovat

smettere di fumare canne e sigarette

22 Essay Writing Service in Germany Dop Essay Writing Service in Germany Dop | E-mail | Web | 15. dubna 2018 v 11:27 | Reagovat

Buy Essay Germany | Essay Writing Service in Germany

23 smettere di fumare Dop smettere di fumare Dop | E-mail | Web | 18. dubna 2018 v 17:52 | Reagovat

smettere di fumare

24 Buy Essay Canada Dop Buy Essay Canada Dop | E-mail | Web | 19. dubna 2018 v 9:26 | Reagovat

Buy Essay Canada

25 LesaEsw LesaEsw | E-mail | 20. dubna 2018 v 5:03 | Reagovat

My friend and I went camping the other day. It was a horrible experience, as he wouldn't let me sleep all night. He kept talking about random stories and complained about his wakefulness. I totally told him to <a href="https://www.villeroy-boch.com/fileadmin/sites/boch/tramadol-overdose-amount.html">tramadol overdose amount</a> and deal with it.

26 Smettere Di Fumare VelocementeDop Smettere Di Fumare VelocementeDop | E-mail | Web | 21. dubna 2018 v 17:37 | Reagovat

Smettere Di Fumare Velocemente

27 PhylisYli PhylisYli | E-mail | 27. dubna 2018 v 11:07 | Reagovat

Hey all! Recently I have been struggling with a lot of Problems. Friends and doctors keep telling me I should consider taking medicine, so I may as well <a href=https://www.sabaatahir.com/dub/accutane-dizziness>website</a> and see how it goes. Problem is, I haven't taken it for a while, and don't wanna get back to it, we'll see how it goes.

28 LesaAfl LesaAfl | E-mail | 3. května 2018 v 0:34 | Reagovat

Hi everybody! Recently I have been battling with a lot of challenges. Friends and doctors keep telling me I should consider taking medicine, so I may as well <a href="https://www.uni-due.de/zfh/events/uni/tramadol-seizure-dose.html">tramadol seizure dose</a> and see how it goes. Problem is, I haven't taken it for a while, and don't wanna get back to it, we'll see how it goes.

29 PhylisEww PhylisEww | E-mail | 3. května 2018 v 1:48 | Reagovat

Hello everyone! Recently I have been battling with a lot of hardships. Friends and doctors keep telling me I should consider taking medicine, so I may as well <a href="http://www.sklad-kadri.si/typo3/sysext/t3/viagra-800mg.html">viagra 800mg</a> and see how it goes. Problem is, I haven't taken it for a while, and don't wanna get back to it, we'll see how it goes.

30 LesaBht LesaBht | E-mail | 11. května 2018 v 5:22 | Reagovat

Oh Heavens. I don't know what to do as I have loads of work to do next week month. Plus the university exams are close, it will be a stretch. I am already freaking out maybe I should <a href=http://www.westernproducts.com/zaz/clonazepam-3mg>url</a> to calm down a little bit. Hopefully it will all go well. Wish me luck.

31 LesaVib LesaVib | E-mail | 17. května 2018 v 10:02 | Reagovat

Hi everyone! Recently I have been struggling with a lot of Problems. Friends and doctors keep telling me I should consider taking pills, so I may as well <a href=http://smartf41z.com/fail/florida-phentermine-cod>florida phentermine cod</a> and see how it goes. Problem is, I haven't taken it for a while, and don't wanna get back to it, we'll see how it goes.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama