Zaplétání hřívy a ocasu IX - Twist-cop

9. prosince 2013 v 6:00 | Lenka :) |  Návody

IX. Stáčený twist-cop

.....Poslední dobou Vás pořádně zásobuji novými a novými návody a dnešek nebude jiný Mrkající - dnes se naučíme zatočený twist-cop, který vypadá velmi efektivně a pokud se se svým, takto upraveným, koníkem někde ukážete, určitě budete středem pozornosti! Je totiž naprosto originální!

.....Jak tento cop na koni vypadá, můžete vidět tady a tady. Co je na něm ale kromě toho, jak vypadá, tak skvělé? Je ho úplně jednoduché zaplést! A teď už k věci Mrkající...


.....Začneme tak, jak jsme si vysvětlili v minulém díle "Zaplétání hřívy a ocasu VIII - Cop ze dvou pramenů (ocas)":

.....Vezmeme si dva pramínky žíní od kořene ocasu a dvakrát je přes sebe přeložíme (pravý vymněníme s levým a pak ještě jednou). Tímto jsme si vytvořili základ copu. Dál pokračujeme jednoduše - ke každému pramenu přibereme ze stran trochu volných žíní a přes sebe prameny opět přeložíme - tentokrát už jen jednou. A zase přibereme ke každému pramenu trochu volných žíní ze stran ocasu.
.....Takto pokračujeme dál a pokračujeme dokud máme ze stan co přibírat. Teď už začneme plést samotný twist-cop.

.....Máme v rukou dva pramínky. K nim přibereme všechny zbylé žíně - budeme tedy mít dva veliké prameny. Každý pramen pevně zatočíme, aby byl kulatý, jak to vidíme na obrázku (poblíž jsem neměla žádného koně Smějící se). Nemusíme je takto zamorávat až do konce, stačí nám jen začátek. Když máme tedy oba prameny zamotané, vyměníme pravý s levým. Opět zamotáme a opět vyměníme, zase zamotáme a zase vyměníme... Takhle pohračujeme až do konce, kde cop zagumičkujeme máme hotovo :)

.....Zamotávat musíme prameny kvůli tomu, aby se nám cený cop nepovolil a nerozpadl. Kdybychom nezamotávali, po zagumičkování by se to celé rozplizlo a vůbec by to nevypadalo tak pěkně zatočeně.

.....Doufám, že se Vám tento návod líbil a vyzkoušíte ho na svém koníkovi! Určitě potom napište, jak se Vám vedlo a jak mu to slušelo Mrkající
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama