Den 13. - Poník nebo velký kůň?

20. prosince 2013 v 6:00 | Lenka :) |  15 days of horse

Poník nebo velký kůň?

.....Myslím, že poníci jsou pro děti a koně pro odrostlejší jezdce. Sama jsem jezdila celkem donedávna na poničce Saly, i když to byl hodně velký poník. Kůň by měl být velký úměrně k jeho jezdci. Velcí lidé si na ponících kazí sed, a potom si ho musí na velkých koních stejně spravovat, čehož jsem důkazem. Kohoutková výška koně by měla nejlépe odpovídat výšce úst jezdce.
.....Váha je samozřejmě další věc - opravdu nenám ráda, když jezdí velké děti na maličkých ponících, koleny drhnou o zem a poníkovi se prohýbá hřbet. Děti, které ze svého poníka vyrostou, ale stále pořád na něm jezdí, i když to nadělá víc škody než užitku. Myslím, že vždy je důležité brát ohled na koně, jeho zdraví a pohodu, nejen na to, že mám pěkný pocit z toho, že jedu.
.....A co malí jezdci na velkých koních? Pokud je dokáží ukočírovat, tak proč ne, budou ale mít spoustu nevýhod s tím, že dobře nedosáhnou na potřebná místa holeněmi atd.

.....Je jasné, že každý před koupí koně, nebo jen sednutím na něj nebude kolem běhat a vše přeměřovat. Myslím si ale, že je důležité se nalespoň trochu přiblížit tomu optimu, které je jak pro jezdce, tak pro koně nejlepší. Jsem tedy pro poníky pro dětí a koně pro velké jezdce.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Baví Vás číst tuto challenge?

Ano
Ne

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama