Slavní koně III - Totilas

16. října 2013 v 15:12 | Lenka :) |  Medailonky slavných koní

.....Už z jeho jména vyzařuje síla, sláva a úspěšnost. Dnes si povíme něco o vraném hřebci plemene KWPN Totilovi.

.....Snad nejslavnější drezurní kůň se narodil nizozemským chovatelům Janu a Anně Schuil 23. 5. 2000. U nich získal i základní výcvik. Ve svých pěti letech se účastnil drezurního mistrovství pětiletých koní, kde absolutně zazářil. V roce 2005 se také Totilovi majitelé dohodli s drezurní hvězdou Edwardem Galem na tom, že bude Totila jezdit. Tak se ke skvělému koni přidal skvělý jezdec a mohla začít jejich spanilá jízda po drezurních obdélnících světa.


O rok později Totila odkoupili jeho sponzoři ve jménu společnosti Moorland BV. Od té doby závodil tenhle koník pod jménem Moorlands Totilas..

.....Dvojice Gal/Totilas si vzájemně skvěle sedla a dosáhla spousty neuvěřitelných výsledků v Grand Prix. Roku 2009 překonali rekord svým výsledkem 89,50% v Grand Prix freestyle. Zanedlouho ještě trumfli sami sebe s 90.75% na FEI European Jumping and Dressage Championships. V prosinci téhož roku se znovu předčili a výsledek si ještě vylepšili na neuvěřitelných 92,30%! Tuto sezonu získali vítězstvím v GP freestyle FEI světový pohár.

.....Rekordní procentuelní zvládnutí drezurní úlohy drží i v GP Special - že to opravdu umí dokázali svými 86,460% roku 2010 v Cáchách.

.....Roku 2011 byl Totilas prodán do Německa a s jeho přesunem se změnil i jeho jezdec. V Německu ho sedlal 26-ti letý Matthias Alexander Rath. Na evropském drezurním mistrovství roku 2011 se jim individuálně získat medaili nepodařilo, ale přispěli k dobrému bodování svého týmu, který získal stříbro. Někteří tvrdí, že to takhle dopadlo kvůli tomu, že si Totilas s Rathem nesedl tak jako s Galem, jiní zastávají názor, že se jim nepodařilo postavit se na stupínky vítězů kvůli zranění, které Totilas té zimy prodělal.

.....Roku 2012 se ale tato dvojice postavila na start Olympijskýh her, kde de umístili mezi prvními třemi a dařilo se jim i na Mistrovství Německa. Poté se ale u Ratha objevily zdravotní potíže a s ježděním Totila přestal. Nechal se slyšet, že by se rád postavil na olympijský start v roce 2016, ale to už bude Totilovi 16 let... Po tom, co Totila Rath přestal jezdit, se kůň vrátil opět do svého rodného Holandska.

.....Totilas je stále hřebec a pokud se Vám líbí tak moc, že byste po něm chtěli hříbátko, můžete si jím nechat svoji kobylku za 4000 (102 712 Kč) :)

Zdroj informací: EN Wikipedie - preloženo do ČJ, připouštěcí poplatek uvedli na jezdectvi.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Uvítali byste zde medailonky významných jezdců různých koňských sportů?

Ano, rád/a bych se o nich něco dozvěděla
Ne, toto téma mě nezajímá

Komentáře

1 Biy Biy | 16. října 2013 v 15:37 | Reagovat

Zajímavý článek, budu se těšit na další :))) Jinak Totilase neznám :)

2 Maya Maya | Web | 16. října 2013 v 19:11 | Reagovat

Musí to být úžasný kůň..:)

3 Kačka Kačka | Web | 16. října 2013 v 21:02 | Reagovat

O Totilasovi jsem toho taky moc neslyšela, ale je to určitě úžasný kůň. Jinak opět článek plný dobrých informací a zajímavostí. Těším se na další. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama