Kniha - Obrázky koní a poníků

18. října 2013 v 6:00 | Lenka :) |  Knihy a filmy
.....Vítám Vás u nové rubriky, ve které bych se s Vámi chtěla podělit o koňské knížky a filmy, které mě zaujaly.
.....Tuhle knížku, Obrázky koní a poníků, kterou napsala Émilie Beaumontová a vydalo nakladatelství Mladé léta, jsem úplně zbožňovala, když jsem byla malá a mohla jsem si ji prohlížet a číst pořád dokola. Je to knížka pro děti, která je seznámí s koňmi a poníky a péčí o ně. Jsou v ní suprácké ilustrace a je celá taková roztomilá :)

.....Dlouho byla v knihovně a vytáhla jsem ji opět před třemi měsíci, když jsem vymýšlela název tohoto blogu. Všechno, co se mi zdálo smysluplné a použitelné, bylo obsazené a tak jsem se vrátila k listování v téhle knížce a doufala, že mě něco napadne :)

.....Celou jsem si ji nostalgicky znovu přečetla (psaní tam moc není, ale je moc milé) a s překvapením zjistila, že to, co se tam píše opravdu dává smysl a není to jen "koníčkovi musíš nosit mrkvičku, aby tě měl rád".Co se tam píše, je podáno tak, aby to děti pěkně pochopily ale nejsou to nepravdivé bláboly o princeznovských koních s dlouhou hřívou.

.....Knížka je rozdělena na čtyři části - Poníci, koně a jejich příbuzní, druhá část se jmenuje U chovatele, pak se dozvíme, jak to chodí V pony klubu a nakonec je tu část nazvaná Koně a lidé.
Je to opravdu moc pěkná knížka, se kterou se nepobaví jen děti :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Magdaléna Magdaléna | Web | 18. října 2013 v 20:58 | Reagovat

:) Vzpomínám si na kamaráda z dětství (dnes mého souseda v lavici), který vášnivě odebírá časopis jezdectví a v dětství byl členem PONY klubu :). Podobné knížky jako je tato nosíval do školy. Na gymplu už je nechává doma, ale stejně ho každý pátek vídám běžet na vlak, aby ty své koníčky stihnul...
Je to krásné :)

2 ze-sedla ze-sedla | 20. října 2013 v 14:27 | Reagovat

Je prima, kdyz konicek cloveka drzi takovou dobu :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama