Zaplétání hřívy a ocasu V - Mřížka z ocasu

16. září 2013 v 5:00 | Lenka :) |  Návody

V. Mřížka z ocasu

Minule jsme se naučili uplést koni mřížku z hřívy, dnes to bude mřížka z ocasu :) Je to skoro stejný postup. Tak jdeme na to!
.


Vezmeme pár žíní zvrchu ocasu a uděláme culíček (pokud má kůň tyto žíně krátké, pod udělaným culíčkem uděláme ještě jeden, do kterého první culík přibereme). Nyní rozdělíme culík na dvě půlky. K levé půlce přibereme trochu žíní zleva a opět uděláme culíček. K pravé přibereme žíně zprava a zaculíkujeme. Teď tedy máme dva culíky. Levý culík rozdělíme opět na dvě poloviny a k levé opět přibereme volné žíně z ocasu z levé strany. K pravé půlce přidáme levou půlku levého culíku a zagumičkujeme. Ke zbylé půlce opět přibereme hřívu z pravé strany. Stejným postupem pokračujeme dále, až dosáhneme požadovaného vzhledu :)
.
Pokud chceme, aby byl ocas méně rozevlátý, začneme tak, že vezmeme krajní žíně zprava a zleva u kořene ocasu a zaculíkujeme dohromady. Pod tím uděláme to samé a do tohoto culíku přidáme culík první. Takto pokračujeme jak dlouho potřebujeme. A až poté začneme vytvářet mřížku.
.
A koňská duhová víla Rainbow nám opět zapózuje - tentokráte však svým pozadím :D
.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama