Zaplétání hřívy a ocasu I - Francouzský cop (ocas)

9. září 2013 v 13:02 | Lenka :) |  Návody
.
Když jsem na závodech viděla, jak mají všichni koně načančané a upravené, zalíbilo se mi to na tolik, že jsem se to chtěla taky naučit. Ne, že by můj kůň nebyl pěkně upravený a nastrojený, ale tahle "maličká kouzla" s hřívou a ocasem dodají koni pomyslnou "třešničku". A tak jsem hledala na internetu, co a jak.
-
Abyste měli hledání jednodušší než já, rozhodla jsem se vytvořit "seriál" o zaplétání. Doufám, že se bud líbit a vyzkoušíte podle něj upravit svému koníkovi na závody, nebo jenom tak, ocásek nebo hřívu.
-
Pokud se Vám zaplétací články budou líbit, budu je přidávat pravidelně a hledat nové způsoby úprav.
Jako první jsem vybrala klasiku - ocas zapletený do francouzského copu.


I. Francouzský cop

Začneme tak, že si z ocasu chtíme 3 pramínky, jako kdybychom začínali klasický cop. Jeden z bočních pramínků přeložíme mezi zbývající dva a zespoda k němu z ocasu přibereme trochu volných žíní. Stále tedy máme 3 pramínky. A tímto způsobem pokračujeme dál. Jako klasický cop, ale vždy po přesunutí pramínku doprostřed k němu přibereme nové žíně.
-
Zakončit cop můžeme v místě, které se nám bude zdát nejhezčí (až dolů plést nedoporučuji - kůň Vám pak nadno s touto novou zbraní vyšvihne oko :D). A zakončení může vypadat různě. Buď francouzský cop jednoduše zagumičkujete tak, že bude končit culíkem, nebo můžete přestat přibírat žíně a dokončit cop do požadované délky copem klasickým (Pak můžete tímto copem obtočit ocas v místě, kde zkončil francouzský - vypadá to velmi pěkně - foto).
.
TIP: S navlhčenými žíněmi se pracuje lépe ;)
TIP: Ve videu použijí vaječný bílek na zafixování. Lépe to potom celé drží a žíně tak nevyskakují. Něco jako lak na vlasy - z toho syčícího zvuku by se ale většina koní pos*ala :D
.
Pokud budeme přibírat větší prameny než ve videu, bude cop mohutnější, více podobný tomu, který si holky pletou z vlasů :)

A na závěr již zmiňované video :)
.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Cherylee Cherylee | 16. září 2013 v 17:07 | Reagovat

Keby som sa k mojmu konovi približila zo zadu mám vykopnuté oko - hafling sa nezaprie :D A nádherný blog aj design celkovo :)

2 Lenka Lenka | 16. září 2013 v 18:52 | Reagovat

Myslím, že vše je o výchově. S některými plemeny je to snazší, s jinými tolik ne, ale všechno se dá naučit/odnaučit, věř mi ;) Má kobyla to zkusila jednou a rychle pochopila, že tohle si už nikdy nesmí dovolit :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama