Návštěva u bičaře Roberta Kudláčka

18. září 2013 v 19:07 | Lenka :) |  Ostatní
Můj táta je blázen do westernu a hlavně do honění krav na koních spolu s jeho dvěma kamarády. Jsou to prostě farmáři, kteří by nejradši chtěli, aby mohli zbourat ohrady a vymazat silnice a přehánět dobytek jako kdysi cowboyové v Americe. To ale nejde a tak jim nezbývá, než ten dobytek jen honit z ohrady do ohrady. Ale i tahle zjednodušená vezre není žádná legrace.

No a tak nějak teď táta zjistil, že by nutně potřeboval honácký bič... (je to takový ten co má Indiana Jones) No a tak jsme byli v pondělí u Jevíčka na návštěvě u Roberta Kudláčka, dvojnásobného mistra České republiky v trikovém lasování a práci s honáckým bičem za rok 1995,1998 a vícemistra v letech 1997 a 1999. Zároveň je držitelem dvou zápisů do Guinnesovy knihy rekordů za texaský skip a rychlostřel bičem, který mimo tohle všechno ty biče i vyrábí.


A tak ukázal tátovi čtyři biče, které má teď upletené, aby si je vyzkoušel a pak mu řekl, jaká délka mu vyhovuje, co by tak asi chtěl a v jakých barvičkách, že mu ho uplete na objednávku. A tak jsme ty biče popadli a šli ven, kde si je táta všechny důkladně vyzkoušel a pak přemluvili i mě, ať si to zkusím.

No řeknu Vám, že jsem to nikdy takhle zblízka neviděla, natož abych to držela v ruce... Ona to s tím bičem zas není žádná sranda, člověk se lískne přes záda a hned má rozervaný triko a záda jak z filmu Umučení Krista. Tak jsem radši klasické práskání, při kterém se bič roztočí nad hlavou, nezkoušela a zvolila si vlastní způsob, který jsem považovala za více bezpečný. Bičem jsem švihala před sebou a po pár pokusech mi začal práskat. A že to byly rany...

Pan Kudláček nám pak udělal malou ukázku svého umění. No nevěřila jsem svým očím. Tak rychle, jak to práskalo, bych neuměla práskat ani z pistole. Nahoře dole, pvravo, vlevo, před sebou, za sebou dokola, vrátit zpátky, bum, bum, bum! A celé to zakončil nějakým švihem, při kterém se mu bič omotal kolem těla (jako když neseme tašku přes rameno) a on ho jen, už stočený, sundal. no valila jsem jen oči...

Taťkovi se zalíbil jeden z těch čtyřech bičů a tak si ho rovnou koupil. Mě se taky líbil. Vypadal úplně jako had - černá, hnědá, žlutá (je to ten, co ho držím na fotkách). A tak jsme odjížděli spokojení a plní dojmů.
1. foto: Pan Kudláček
2. a 3.: Já a můj vyděšený výraz
4. foto: Spokojený táta :)
Za fotky děkuju mojí mamce ;)


A ještě odkaz na stránky pana Kudláčka: www.bice.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Uvítali byste zde medailonky významných jezdců různých koňských sportů?

Ano, rád/a bych se o nich něco dozvěděla
Ne, toto téma mě nezajímá

Komentáře

1 Kačka Kačka | Web | 18. září 2013 v 20:27 | Reagovat

Tyjo, to muselo být zajímavé. Taky bych se bála s tím točit nad hlavou.

2 Lenka Lenka | Web | 18. září 2013 v 20:30 | Reagovat

Já to nad hlavou roztočila, ale k tomu, abych s tím bičem trhla v opačném směru, aby prásknul, jsem nenašla odvahu :D Tak jsem s ním přestala točit a zkoušela to, jak jsem psala :)

3 Jiří Jiří | E-mail | 6. července 2016 v 21:18 | Reagovat

hezké fotky Roberta znám osobně a doporučuji  je to   dobrý učitel a výrobce já mám od něj hned dva biče a jsem spokojen  :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama